MSB Bakanından, ‘Teğmen Cuntası’ iddialarına cevap geldi

  • Haber7

Tuzla Piyade Okulunda bazı askerleri namaz kıldıkları için fişleyen ve onları ‘tarikatçı, cemaatçı, irticacı’ gibi ifadelerle hedef gösteren bir grup teğmenin varlığı ortaya çıkarıldı. Skandal grubun ifşa olmasını sağlayan olay ise Tuzla Piyade Okulu’nda yürütülen idari ve adli soruşturma oldu. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler konuyla ilgili açıklama yaptı.

KIŞLADA NAMAZ KILANLARI HEDEF GÖSTERDİLER

Sözde ‘Atatürkçülük’ maskesi arkasına gizlenen ve kışlada namaz kılan tüm personeli fişlemeye başlayan teğmenler, dindar subayların fotoğraflarını da WhatsApp gruplarında paylaşarak hedef gösterdi.  Alt sınıflarla da irtibata geçilerek namaz kılan subayları fişlemeleri istendi. ‘Tarikatçı, cemaatçı, irticacı’ gibi ifadelerle yapılan fişlemeler, 10 Kasım sonrası fiili saldırı halini aldı. Törenlerde askerlerin yakalarına takmaları için dağıtılan Atatürk fotoğrafını toplu iğne kalmadığı için takmakta geciken A.A. ve arkadaşları, fişlemeci teğmen grubunun saldırısına uğradı. Genç cuntacılar, hedef haline getirdikleri silah arkadaşlarına küfrederek arbede çıkardı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDILAR

‘Tuzla Piyade Okulu ile ilgili iddialar gündemde, orada olan biten nedir?’ sorusuna yanıt veren Güler, olayın adli bir süreç içinde olduğunu hatırlatarak şunları ifade etti.ÜMİT ÖZDAĞ BAĞLANTISI

Cuntacı teğmenlerin bazılarının WhatsApp grup yazışmalarında Zafer Partisi destekçileri olduğu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile irtibatta oldukları ileri sürüldü.  Darbe dönemlerini hatırlatacak bir bildiri yayınlamaya da hazırlanan teğmenler, iddiaya göre yargılanmaktan çekindikleri için bu teşebbüsten vazgeçti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A HAKARET ETTİLER

Darbe heveslisi teğmenlerin WhatsApp konuşmalarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Necmettin Erbakan’a ve halihazırda görev yapan komutanlara da hakaretler ettikleri gözüktü.

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx