Malatya Ticaret Borsası (MTB) ve Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından hayata geçirilen Süt Toplama Merkezleri projesi ile Malatya’da üreticilerden toplanan sütler işlenerek ekonomiye kazandırılıyor. Yeşilyurt ilçesinde bulunan tesiste 3 bin 800 ton süt işlenerek kent ekonomisine 40 milyon 972 bin TL katma değer sağlandı. Günlük 4,5 ila 5 ton süt toplanan merkezler, hayvancılık sektörüne de ciddi katkı sağlıyor.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), mevduat ve katılım fonunun kabulüne, çekilmesine ve zaman aşımına uğrayan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklara ilişkin usul ve esaslar belirleyen yönetmeliğinde değişikliğe gitti.