Avukatın, Savcı Odasında Paylaştığı Kareler Tartışma Yarattı

Halktv.com.tr/ÖZEL

Av. Buket Nurşah Tekışık, bir savcı odasında farklı zamanlarda çektirdiği fotoğrafları Instagram hesabında paylaştı. Av. Tekışık, fotoğraflardan birinin altına “Ben asla kaybetmem ya kazanırım ya da öğrenirim” notu yazdı.

Büyük bir kısmı avukatlar olmak üzere, çok sayıda kişi söz konusu fotoğraflara tepki gösterdi. Avukatlardan bir kısmı Av. Tekışık’ın meslek etiğine aykırı davrandığını iddia etti.

AVUKAT TEKIŞIK HESABINI KAPATTI

Gelen tepkiler üzerine Av. Tekışık, Instagram hesabını kapattı. Av. Tekışık’a yakın bir isim Halktv.com.tr’ye “O fotoğraf savcı odasında 1.5 yıl önce çekildi. O anda savcı bey odasında değildi. Avukatın savcı odasına girmesi kadar doğal ne olabilir ki. O anda öyle bir fotoğraf çekilmiş” dedi.

HUSUMETLİ ESKİ SEVGİLİ DOLAŞIMA SOKTU

Aynı isim, anılan fotoğrafların Av. Tekışık’ın hakkında dava açtığı eski sevgilisi tarafından dolaşıma sokulduğunu kaydetti. Halktv.com.tr’nin ulaştığı Av. Tekışık ise, konu ile ilgili yorum yapmak istemediğini söyledi.

BARO DOĞRUDAN SORUŞTURMA BAŞLATMAZ

Anılan fotoğraflara ilişkin çok sayıda kişi İstanbul Barosu’nun doğrudan soruşturma başlatması beklenmiyor. Edinilen bilgilere göre, baronun, bir avukat ile ilgili disiplin soruşturması başlatabilmesi için bir kişi veya savcılığın şikayetçi olması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx