Xiaomi 14 Ultra canlı canlı görüntülendi

Ekim ayında Xiaomi, Xiaomi 14 ve 14 Pro akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Ancak, daha yüksek seviye bir “Ultra” varyantının varlığı hakkında sürekli söylentiler dolaşıyor. Xiaomi henüz resmi bir açıklama yapmasa da, cihazın yeni elde çekilmiş görüntüleri sızdırıldı.

Bu fotoğraflarda, telefonun koruyucu bir kılıf içinde gizlenmiş hali görülüyor. Genel tasarımı gizleyen bu kılıfın alt sağ tarafında, periskop lens içeren dikkat çekici bir kamera çıkıntısı bulunuyor. Fotoğraflarda, Xiaomi 14 Ultra’nın, Xiaomi 14 Pro ve Vivo X100 Pro ile karşılaştırıldığı ve Xiaomi 13 Ultra’ya benzeyen bir çerçeveyle yan yana göründüğü anlaşılıyor.

Xiaomi 14 Ultra canlı canlı görüntülendi

Telefonun arka tarafındaki beyaz etikette “N1”, “P2” ve “EU” işaretleri yer alıyor. Bu işaretler, cihaz hakkında şifreli ipuçları sunuyor. Xiaomiui’ye göre, “N1” işareti, beklenen model numarasıyla örtüşerek, bu cihazın Leica markalı amiral gemisi olma ihtimalini güçlendiriyor. “P2”, henüz son halini almamış bir prototip olduğunu işaret ederken, “EU” işareti, Avrupa pazarlarına yönelik potansiyel bir global versiyonu ima ediyor.

Kamera modülü büyük ölçüde gizli kalsa da, dört lensli tanıdık yuvarlak bir tasarım bekleniyor. Duyumcu Digital Chat Station’a göre, Xiaomi 14 Ultra, değişken diyafram açıklığına sahip 50MP ana sensör (Sony LYT 900 ve OIS ile) ile gelecek. Ana sensöre ek olarak, 50MP telefoto lens, başka bir 50MP periskop lens ve 50MP ultra geniş açılı lens, cihazı tamamlaması bekleniyor.

Sızan bilgiler, 14 Ultra’nın alüminyum kullanılan standart 14 Pro yerine titanyum çerçeveyle güncellenebileceğine işaret ediyor. Ayrıca, iki yönlü uydu iletişimi söylentileri de var ve telefonun 5180mAh batarya kapasitesi ile 90W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteği sunması bekleniyor.

Xiaomi 14 Ultra‘nın, Nisan 2024’te Xiaomi Pad 7 serisiyle birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx