Özel’in saz öpmesi İmamoğlu’nu hatırlattı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Yenimahalle’de Pir Sultan Abdal Cemevi’nin açılışına katıldı. Burada yaptığı konuşmanın ardından Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Özel’e saz hediye etti. Özel sazı öperek görevliye verdi. O anlar gündem oldu.

Konuşmasında, “Buraya CHP Genel Başkanı olarak geldim, bunu önemsiyorum. Her sene temmuz ayının başında yüreğimizde bir kor gibi yanmaya devam eden Madımak’a giderdik, bu sene de yıl dönümüne CHP Genel Başkanı olarak gidip, biraz önce anonsta söylendiği gibi orası bir utanç müzesi olana kadar, devlet mağdurlardan özür dileyene kadar, o ayıptan hepimiz bu ülkeyi, devleti kurtarana kadar bu mücadeleye sizlerle birlikte devam edeceğim.” diyen Özel’in açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

İMAMOĞLU DA ÖPMÜŞTÜ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da geçtiğimiz ağustos ayında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun merhum anne ve babasının adının verildiği, Tunceli’nin Nazımiye İlçesi’ndeki ‘Yemuş-Kamer Kılıçdaroğlu Konukevi’ni ziyaret etmiş, kendisine hediye edilen bağlamayı, 3 kere öpüp başına koyarak teslim almıştı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx