İstanbul’da bu hafta hangi tiyatrolar ve konserler olacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları programı kapsamında bu hafta Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Hamlet” 31 Ocak ile 1-3 Şubat’ta tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Hafta boyunca “Bir Halk Düşmanı” Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde, “Yaftalı Tabut” Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde, “Kuğunun Şarkısı” Ümraniye Sahnesi’nde temsil yapacak.

Ayrıca “Ben Medea Değilim” Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde, “Komik Para” Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde, “Sivrisinekler” ve “İfigenya” Müze Gazhane’de izleyici karşısına çıkacak.

Hafta sonunda ise çocuk oyunları “Benim Küçük Yıldızım”, “Çöpsüz Dünya”, “Herkes Sihirbaz Olacak”, “Bir Gece Masalı” ve “Fındıkkıran” Şehir Tiyatrolarının sahnelerinde boy gösterecek.

İstanbul Devlet Tiyatrosunda (İDT) bu hafta 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında farklı oyunlar seyircilerin beğenisine sunulacak. Mecidiyeköy Büyük Sahne’de “Profesyonel”, Mecidiyeköy Stüdyo Sahne’de “Bir Picasso”, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Yalnızlık İntiharı” oyunları sahnelenecek.

Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Parmak” 1 Şubat itibarıyla “Sonbahara Son Güller”, Garibaldi Sahnesi’nde ise “Tamamen Doluyuz” oyunları yer alacak.

Çocuk oyunları “Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam” AKM Tiyatro salonunda, “Kırmızı Küre” de Mecidiyeköy Büyük Sahne’de 4 Şubat’ta minik izleyicilerle buluşacak.

SAHNE SANATLARI VE KONSERLER

Maximum Uniq Hall’de tiyatroseverlerle buluşacak oyunlardan “Hücreler” 29 Ocak, “Aydınlıkevler” 31 Ocak-1 Şubat, “Richard” 2 Şubat, “Küheylan” 3 Şubat ve “Güldüy Güldüy Show Çocuk” ise 4 Şubatta sahnelenecek.

Fransa’daki 1830 ve 1848 devrimleri arasındaki dönemde siyasal ve toplumsal yaşamı konu alan 3 perdelik “La Bohème” Operası 31 Ocak’ta, Wolfgang Amadeus Mozart tarafından bestelenen “Don Giovanni” Operası 29 Ocak’ta AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda izleyiciyle buluşacak.

Jazz ile Mugam’ın birlikteliğini müziğine taşıyan Azerbaycanlı sanatçı Alafsar Rahimov, Piyano’da Kaan Bıyıkoğlu, Bass Gitar’da Enver Muhamedi, Davul’da Burak Durman ve Elektro Gitarda Tümer Uluçınar eşliğinde 2 Şubat’ta CRR’de müzikseverlerle buluşacak. Sanatçı konserinde, Doğu ve Batı ezgilerini bir araya getirerek geleneksel müziği ve aynı zamanda kendi bestelerini deneysel bir yaklaşımla harmanlayacak.

Brooklyn, New York’taki tarihi Kings Theatre’da biletleri tükenen dünya prömiyerinin ardından Birleşik Kralık turnesine çıkan “Spider-Man: Into the Spider-Verse Live in Concert”, 3-4 Şubat tarihlerinde BKM iş birliğiyle Zorlu PSM’de izlenebilecek.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Öğrenme Programları Yarıyıl Tatili Atölyeleri kapsamında farklı yaşlardaki çocuklar ve öğretmenler için düzenlenen yüz yüze sergi turu ve atölyeler 4 Şubat’a kadar sürecek.

Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Karne Festivali’nde 30 Ocak-4 Şubat arasında çocuklar için eğlence, sahne şovu, tiyatro ve sinema gösterimleri yapılacak.
En iyi üç fotoğraf karesinin Esenler Belediyesi tarafından ödüllendirileceği “Esenler’in Dönüşümü” yarışmasının başvuruları 31 Ocak’ta sona erecek.

DEVAM EDEN BAZI SERGİLER

İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi tarafından düzenlenen, “Klasik Sanatlar” karma sergisi, Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi’nde görülebiliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla hazırlanan “750. Vuslat Yılında Hz. Mevlana” sergisi de Sultanahmet’teki Türk İslam Eserleri Müzesi’nde (TİEM) meraklılarını ağırlamaya devam ediyor.

Milli İstihbarat Teşkilatının 97. kuruluş yılına ithafen hazırlanan “Temas İstanbul” sergisi AKM Galeri’de, Ömer Koç Koleksiyonu’ndan seçilen eserlerle oluşturulan “Farz Et Ki Sen Yoksun” adlı sergi Arter’de ziyaret edilebilir.

Üsküdar Belediyesince organize edilen “Osmanlı Filistin’ine Üç Boyutlu Yolculuk” sergisi Nevmekan Sahil Galeri’de, Kudüs’ün kültürel mirasını fotoğraf karelerine taşıyan ve 58 eserden oluşan “Osmanlı Döneminde Kudüs” sergisi de Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde izlenebilir.

Neyzen, besteci ve yapımcı Mercan Dede’nin 30 yıllık görsel sanat çalışmalarının bir seçkisinden oluşan “Sen Potansiyellerle Doğdun” sergisi Beyoğlu’ndaki Casa Botter Binası’nda, “Meşgul Şehir: İşgal İstanbul’unda Siyaset ve Gündelik Hayat, 1918-1923” sergisi ise İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Galerisi’nde sanatseverleri bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx